Seznam článků

1+kk na zajímavou 2+kk
Malý panelový byt je pro jednoho výhra, pro rodinu zase naprosto nevyhovující bydlení. V obou případech však bývá nutná razantní rekonstrukce. A to se také stalo u bytu 1 + 1 na pražské Lhotce. Zdroj: https://www.idnes.cz/bydleni/rekonstrukce/rekonstrukce-panelakoveho-bytu-1-1.A220615_210948_rekonstrukce_rez
Nelepší byty pro rekonstrukci
Dnes si ukážeme rekonstrukce těch šťastných, kteří bydlí panelácích VVÚ-ETA. Tyto domy se stavěly zejména v Praze a Středočeském kraji a jejich obyvatelé mají veliké štěstí, že jejich byty mají šířku (rozpon) 6 metrů.
Denní světlo v koupelně
Napadlo Vás někdy při vstupu do koupelny, že by bylo příjemné mít zde aspoň “nějaké okamžité” světlo. V současné době LED osvětlení, už to není taková tragédie jako v minulosti, kdy se každým zapnutím světla zkracovala životnost zdroje, nemluvě o úsporných žárovkách, které měly pomalejší náběh. Nicméně denní světlo v koupelně je opravdu příjemný bonus navíc.
Přestavba jádra může provoz i zhoršit
Než začnete bourat umakartové stěny bytového jádra, přemýšlejte více o provozu nové koupelny než o výběru módních van a líbivých obkladů.
Děti odrostly, nastal čas na úpravu bytu
Rekonstrukce jádra bytu nacházejícího se převážně ve Středočeském kraji a Praze. Změnu provedli i manželé, kteří bydlí v panelovém bytě na sídlišti jednoho menšího středočeského města, jejichž potomci se osamostatnili, což bylo impulzem k úpravám vlastního bydlení.
3 varianty jádra pro H+kk
3 varianty jak lze vyřešit nejpoužívanější jádro v panelovém bytě
Byt 2+1 prošel velmi příjemnou proměnou
Byt na pražském sídlišti Malešice s dispozicí 2+1 s lodžií potřeboval razantní změnu. Staré umakartové jádro s přidruženou kuchyňskou linkou bylo nutné odstranit a celému prostoru dát moderní tvář.
Betonové stěrky
Betonové stěrky se stávají zajímavou alternativou klasickým obkladům. Použití stěrek je vhodné do prostor jako jsou koupelny, kuchyně, v obývacím pokoji, podlahy, ale třeba i komerční prostory, restaurace nebo kadeřnictví. Používají se přitom pouze přírodní materiály na bázi vápencového štuku a minerálních látek, microcementu, vodou ředitelnými barvami a pryskyřicí.
Panelákovému bytu po proměně vládne beton
Lucie a Martin nešli cestou kompromisů, spolehli se na interiérovou designérku. Za pár měsíců a po kompletní rekonstrukci získal jejich běžný panelákový byt luxusní parametry. Sídliště i část pražského panoramatu mají denně jako dlani, majitelé bytu totiž bydlí v posledním, 11. patře paneláku. Byt 3+1 nechali k nepoznání proměnit a v začátku jim pomohla náhoda.
Neskladuj! Neprodáš, nevyhodíš? Daruj!
Asi už jsme si všichni vyzkoušeli, že panelákový byt není nafukovací. Ani tisíc rekonstrukcí nepomůže, když máme doma hromadu věcí, pro které už nemáme využití. A tady přichází na řadu minimalistické principy - prostě potřebujeme vlastnit co nejméně věcí. Zbavit se toho, co máme rádi, je ale táááák těžké.
Soutěž o nejkrásnější balkón
Jaro si letos dává na čas, aprílové počasí se nám skutečně vysmívá. Přesto jsme už začali zdobit své balkóny. Ukažte nám svou vymazlenou lodžii nebo balkón. Autorovi nebo autorce nejlepšího designu pošleme poukázku na 500 Kč v síti supermarketů Lidl a zpříjemníme tak snad chytání bronzu v prvních teplých jarních slunečních paprscích.
Pět základních pravidel pro bydlení na malém prostoru
Málo místa? V paneláku bydlí jen málo z nás v prostoru, který bychom považovali za dostatečný, a tak hledáme fígle, triky, řešení a vychytávky, jak z té trošinky místečka vytlouct co nejvíc. Tady jsou naše tipy, jak svůj malý byt co nejvíc nafouknout: